جدیدترین اخبار دنیای موسیقی در سیزده دقیقه

  • ۰
  • ۰

روش نصب جوملا در دایرکت آدم ین (Directadmin)

آموزش جوملا
آموزش جوملا فارسی


در این متن نصب جوملا بسته نصب زود جوملا در دایرکت آدم ین (سیسـتم مدیریت هاست Directadmin) همراه با تصاویر ذکر جزئیات روش داده می شود به پرسشها شما در بخش نظرات جواب داده خواهد شد.
در نصب جوملا یا بسته نصبی جوملا شما یه فایـل زیپ دارید که از وب سایت دریافت جوملا و یا از وبسایت خرید دانلود قالب با عنوان بسته نصب سریع جوملا دانلود کرده اید. مد نظر داشته باشید که بسته نصبی جوملا و بسته نصب زود قالب ها از نظر نحوه نصب با یکدیگر هیچ فرق ی ندارد. پس در صورتی که می خواهید بسته جوملا یا بسته نصب زود را در سیسـتم مدیریت هاست دایرکت آدم ین (Directadmin) نصب نمایید این روش به شما کمک خواهد کرد که بتوانید بسته خود را به راحتی در دایرکت آدم ین نصب نمایید

اگر بسته نصبی جوملا را از وبسایت جوملای جهان ی دریافت کرده باشید بسته شما نامش شبیه به این است: Joomla_3.4.8-Stable-Full_Package.zip

و اگر در حال نصب بسته نصب سریع قالب دریافت ی از سایت جومی هستید نام بسته شما شبیه به این است: Persian_JM_XXX_Quick_Start_Package_V1.1_J3.x_Coded.zip

در قالب های خریداری شده از سایت جومی چند فایل جهت شما ارسال می شود که ضروری است فایل صحیح را برای نصب انتخاب نمایید. اگر می خواهید بسته نصب سریع را نصب بکنید توجه بکنید که در نام فایـل به احتمال زیاد عبارت Quick Start وجود داشته باشد اگه می خواهید بسته نصبی شما فارسی باشد ضروری است به وجود کلمه Persian در نام فایـل دقت بفرمایید. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه به این آدرس مراجعه نمایید: روش استفاده از فایل های قالب‌های سایت جومی

حال که فایـل بسته نصبی ما معین شد در ادامه وارد مراحل نصب می شوید:

۱- در وهله اول ضروری است وارد بخش مدیریت دایرکت آدم ین شویم. جهت ورود به بخش مدیریت دایرکت آدم ین شما به سه مورد نیاز دارید: ۱- آدرس ورود به دایرکت آدم ین (در بسیاری از هاست ها آدرس مدیریت دایرکت آدم ین با اضافه کردن دو نقطه 2222 به انتهای آدرس دامنه معین می شود مانند: www.domain.com:2222. اما این فقط مثال است. مطمئنا این آدرس را مدیر هاست در اختیار شما قرار داده است ) ۲- نام کاربر ی ۳- رمز گذشتننکته: ظاهر دایرکت آدم ین در ورژن های مختلف آن کمی شاید مفرق باشد اما عملکرد آن فرق ی ندارد.

۲- در این وهله لازم است فایل نصبی را در بخش مدیریت فایل های دایرکت آدم ین آپلود و بارگذری بکنید . در صفحه اصلی مدیریت دایرکت آدم ین روی مورد files کلیک نمایید:پس وارد پوشه public_html شوید:چنانچه هاستتان را برای اولین بار است که می خواهید استفاده بکنید در درون public_html میزان ی فایل وجود دارد که لازم است تمام این فایل ها را حذف نمایید برای افرادی که قبلا روی سایتشان اطلاعاتی بوده توصیه میشه جهت آن که مشکلی پیش نیاید تمام فایـل های موجود در پوشه public_html را حذف کنند تا بعد از راه اندازی سایت، وبسایت بدون مساله و تمیـز داشته باشند. برای حذف فایل های موجود روی مورد Select پس بر روی مورد Delete کلیک نمایید.هم اکنون جهت آپلود فایل در پایین همین صفحه بر روی مورد Upload files to current directory کلیک نمایید:از طریق مورد Choose File فایـل مورد نظر را در رایانه انتخاب کرده ، پس بر روی مورد Upload Files کلیک بکنید .اگر آپلود به صورت کامل انجام شده باشد با پیام Upload successful مواجه خواهید شد. پس بر روی مورد here (در تصویر زیر معین شده) کلیک نمایید تا به public_html برگردید:نکته: چنانچه در حال نصب بسته نصب زود قالب های تجاری و غیر رایگان وبسایت جومی هستید علاوه بـر بسته نصبی که آپلود کردید فایلی با نام tmplicence.txt هم برای شما ارسال شده لازم است آن را نیز به همین شیوه در همین مسیر آپلود نمایید.

۳- در این وهله لازم است بسته آپلود شده را از حالت زیپ خارج (Extract) نمایید. برای این کار در همان پوشه public_html روبروی نام فایـل بر روی مورد Extract کلیک بکنید :در صفحه باز شده مجددا بر روی مورد Extract کلیک بکنید :چنانچه عملیات به درستی انجام شده باشد پیام File Extracted نمایش داده می شود. پس بر روی مورد go که در تصویر معین شده کلیک نمایید تا به صفحه قبل برگردید.۴- در این وهله بایستی یک دیتابیس همراه با نام کاربر ی رمز عبور کردن ایجاد نمایید. برای این کار ابتدا با کلیک بر روی مورد home به صفحه اول دایرکت آدم ین بر می گردید.در صفحه اول دایرکت آدم ین بر روی مورد MySQL Management کلیک بکنید :در صفحه باز شده بر روی مورد Create new Database کلیک بکنید :در بخش دیتابیس Database Name Database Username جهت هر کدام یک کلمه حداکثر ۷ کارکتری انگلیسی بنویسید و فقط از حروف عدد استفاده بکنید . سعی بکنید جهت امنیت بیشتر، این کلمات معنا دار نباشند. (جهت مثال از اسم خودتان استفاده نکنید).

جهت Password توصیه میشه از پسورد گزینش ی دایرکت آدم ین استفاده بکنید و روی مورد Random کلیک کرده پس بر روی مورد Create کلیک نمایید.در وهله بعد باید به شما اطلاعات دیتابیس را مانند تصویر به صورت کامل بدهد. چنانچه خطا یا error دریافت کردید ابه احتمال زیاد لا در بخش Database Name و Database Username کاراکتر های غیر مجاز وارد کرده اید یا تعداد کاراکترها بیش از ۷ کاراکتر است.

زمانی که اطلاعات دیتابیس به شما نمایش داده شد، به احتمال زیاد آن را کپی بکنید در جایی ایمن نگاه دارید زیرا در نصب و یا بعد از آن مورد نیاز خواهد بود.۵- اکنون ضروری است وارد مراحل نصب جوملا شویم. جهت این کار فقط کافیست آدرس دامنه (Domain) وبسایت خود را در مرورگر وارد نمایید تا وارد مراحل نصب جوملا شوید.

در این وهله چنانچه از از بسته نصبی جوملای فارسی مصرف کرده باشید مراحل به صورت فارسی است. اما اگر مراحل صفحه انگلیسی بود از طریق مورد انتخاب زبان این مورد را به Persian (فارسی) تغییر دهید تا زبان نصب فارسی شود.نام سایت: در این بخش اسم سایتتان هر چه که هستن را می نویسید مثلا: "گروه فناوری و اطلاعات جومی".

پست الکترونیکی مدیر ارشد: پست الکترونیکی ی که در این بخش وارد می بکنید ایمیل مهم وبسایت شما خواهد بود گزارشات و تمام کار ها چنانچه قرار باشد به مدیر اطلاع داده شود به این پست الکترونیکی اعلام می شود.

نام فرد ی مدیر ارشد: نام کاربر ی برای مدیر اصلی وب وبسایت فردی که دارای تمام دسترسی ها در جوملا خواهد بود. این شناسه فرد ی خیلی با اهمیت زیاد هست سعی بکنید جهت این مورد از حروف پیچیده استفاده نمایید به هیچ عنوان از کلمه های آسان مثل "admin" یا "test" یا "demo" مصرف نکنید. سعی بکنید کلمات بی مفهوم با ترکیب اعداد استفاده نمایید.

رمز گذشتن مدیر ارشد: رمز مربوط به مدیر ابیشتر شدن که به تمام بخش های جوملا دسترسی خواهد داشت. سعی بکنید رمز پیچیده انتخاب بکنید که حاوی حروف بزرگ کوچک همچنین اعداد و کاراکترها باشد، همین طور می توانید از فاصله استفاده نمایید. پسورد شما خوب است که حداقل ۸ کاراکتر پیچیده باشد.

تکرار رمز گذشتن مدیر ارشد: همان رمزی که در بالا نوشتید را در این بخش نیز دوباره تکرار بکنید .

شرح ات متا: این مورد اجباری نیست اما می توانید شرحی از شرح ات و کار های سایتتان بسیار زیاد کوتاه بنویسید. بعد از تکمیل این موارد بر روی مورد ادامه کلیک نمایید.

۶- این وهله مربوط به انجام تنظیمات مربوط به پایگاه داده یا همان دیتابیس است. در این بخش به اطلاعات دیتابیسی که در وهله ۴ ساخـته اید نیاز است.نوع پایگاه داده: این مورد نیازی به تغییر ندارد و بر روی mySQLi می بایست بماند، به جز در شرایط ویِژگزینشه که قاعدتا توسط کارشناس انجام خواهد شد.

نام هاست: این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تهیه و تولید اید با نام Host معین شده است. اما این مورد در ۹۹٪ مواقع باید با کلمه : localhost تکمیل شود.

نام فرد ی: این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تولید و ساخته اید با نام Username معین شده و کافیس دقیقا همان را در این بخش وارد کنیم در نمونه ما این مورد tesffda_ai4onk2 است.

رمز عبور : این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تهیه و تولید اید با نام Password معین شده کافیس دقیقا همان را در این بخش وارد کنیم در نمونه ما این مورد l92nefuze است.

پیشوند جداول: این مورد پسوند جداول دیتابیس است که به صورت اتفاقی و رندوم بوسیله جوملا برای وب سایت شما در نظر گرفته می شود نیازی به تغییر آن نیست به جز در شرایط ویِژگزینشه که قاعدتا توسط کارشناس انجام خواهد شد.

فرایند پایگاه داده قدیم: این مورد نیز نیازی به تغییر ندارد زیر پایگاه داده شما از قبل اطلاعاتی روی آن وجود ندارد.

بعد از تکمیل بر روی ادامه کلیک می کنیم.

۷- در وهله بعد از شما سوال می شود که چه اطلاعاتی می خواهید با نصب جوملا بر روی سایت شما نصب شود. مورد های این صفحه در بسته های نصبی جوملا مفرق است.

اگر در حال نصب بسته قالب های وب سایت جومی هستید این صفحه را به این شکل مشاهده می بکنید :در اینجا این مورد به صورت پیش فرض بر روی "نصب قالب فارسی دانـلود شده از وب سایت جومی" قرار دارد نیازی به تغییر وجود ندارد. در صورتی که آن را به هیچکدام تغییردهید قالب دانلود شده از وبسایت جومی نصب نخواهد شد جوملای خام بدون قالب و اطلاعات نمونه جهت شما نصب می شود.

در اینجا می توانید بدون تغییر بر روی نصب کلیک کرده و به وهله بعدی بروید.

اگر در حال نصب بسته جوملا دانـلود شده از وب سایت اصلی جوملا هستید در این وهله با عکس زیر روبرو خواهید شد.در این بخش امکانات متنوعی در زمینه با اطلاعات نمونه به شما می دهد که می توانید با سلیقه نیاز خود مورد مناسب را انتخاب نمایید پس بر روی مورد نصب کلیک نمایید.

۸- در وهله پایانی نصب به انتها رسیده است در این بخش شما چند مورد پیش روی دارید که در ادامه با آنها آشنا می شوید.در بعضی ورژن های نصبی در این وهله دکمه‌ای با نام "وهله اضافی: نصب زبان ها" وجود دارد دارند. با مصرف از این دکمه شما می توانید زبان‌های دیگری به جوملای اضافه بکنید که اما اجباری به استفاده از آن وجود ندارد ضروری است بدانید که اگر هم اکنون از این مورد استفاده نکنید بعدها شما به راحتی می توانید از طریق مدیریت جوملا هر تعداد زبان اضافه که می خواهید به جوملای خود اضافه نمایید. اگر نمی خواهید از "دکمه وهله اضافی: نصب زبان ها" مصرف بکنید یا این دکمه در صفحه شما وجود ندارد لطفا وهله بعدی یعنی وهله ۹ را نادیده بگیرید سراغ وهله ۱۰ بروید.

۹- اضافه کردن زبان اضافه به جوملا جهت این کار بر روی دکمه "وهله اضافی: نصب زبان ها" کلیک بکنید .زبان های مورد نظر را در لیست گزینش بکنید پس بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.فعال کردن ویژگی چند زبانه: با فعال کردن این مورد وب سایت شما قابلیت چند زبانه شدن پیدا می نماید .

در مورد زبان پیش فرض مدیریت و وب سایت نیز می توانید معین بکنید زبان سایت و مدیریت جوملای شما به صورت پیش فرض کدام از زبان های موجود باشد.

اما همان گونه که گفته شد بعد از انتها نصب و ورود به مدیریت جوملا هم قادر به استفاده از این امکانات خواهید بود.

در انتها بر روی مورد ادامه کلیک نمایید.۱۰- حذف پوشه نصب جوملا: با زدن این دکمه پوشه نصب جوملا حذف می شود شما امکان این را خواهید داشت که بتوانید وارد سایت مدیریت جوملای شوید. چنانچه این دکمه کلیک نشود و پوشه Installation حذف نشود شما امکان مشاهده سایت مدیریت را نخواهید داشت مجددا این صفحه به شما نمایش داده می شود.

دکمه وبسایت شما را به مسیر مهم یا تمام آدرس سایتتان منتقل می نماید .

دکمه مدیریت هم شما را به صفحه مدیریت جوملایتان منتقل می نماید . اما اگر این صفحه بسته شد نپرهزینه نباشید با اضافه کردن کلمه administrator به آدرس سایتتان می توانید به راحتی وارد مدیریت جوملا شوید. مثلا: www.domain.com/administrator

نام فرد ی رمز عبور کردن مدیریت جوملای شما همان است که در وهله ۵ برای سایتتان در نظر گرفته اید.

  • ۹۵/۰۵/۰۴
  • علی امیدی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی