جدیدترین اخبار دنیای موسیقی در سیزده دقیقه

  • ۰
  • ۰

انواع ویروسها

ویروس های سکتور بوت (سکتور از بخش بندی های محیط بر روی دیسک ها است ) .

خرید آنتی ویروس

آنتی ویرویس,خرید آنتی ویروس,antikade

ویروس های سکتور بوت، اولین نوع ویروس هایی بودند که مشاهده شدند. آنها از طریق تغییر دادن سکتور بوت –بخش ی از سخت افزاری از دیسک که در آن برنامـه ای قرار می گیرد که باعث شروع به کار رایانه شما می شود –گسترش می یابند.

وقت ی که شما رایانه را روشن می بکنید ، سخت افزار به دنبال برنامـه سکتور بوت –که اکثرا برروی دیسک سخت است، ولی می تواند بر روی فلاپی یا سی دی هم باشد – می گردد تا آن را اجرا نماید . این پروگرام با اجرا شدن، وقفه سیـستم علت را در حافظه بار گذاری می نماید . (Load)

یک ویروس سکتور بوت، ورژن اصلی برنامـه سکتور بوت را با نسخه ای تغییر یافته ومربوط به خود جایگزین کرده ونسخه اصلی را اکثرا ٌ در جایی دیگر روی دیسک سخت پنهان می نماید . زمان ی که شما در بار بعدی دستگاه را روشن می بکنید ، سکتور بوت آلوده شده، مورد مصرف از سخت افزار قرار خواهد گرفت وپس ویروس فعال خواهد شد.

پس در صورتیکه شما دستگاه را به وسیله دیسکت آلوده- دیسک های نرمی که سکتور بوت آلوده دارند- راه اندازی بکنید ، در نهایت آلوده به ویروس خواهید شد.

بسیاری از ویروس ها ی سکتور بوت در حال حاضر دیگر جزءویروس های کهنه وقدیمی محسوب می شوند. آنهایی که جهت دستگاههای تحت سیستم علت DOSنوشته شده بودند، اکثرا نمی توانند از طریق سیسـتم علت ها ی ویندوز 95، 98، ME، NT، 2000وXP بودند، گسترش یابند، گرچه ممکن است گاهی وقتها اوقات این سیسـتم علت هارا از راه اندازی صحیح متوقف کنند.

معرفی ویروس هایی از این نوع :

ویروس Form:ویروسی است که بعد از 10سال بعد از اولین مشاهده، هنوز هم:ویروس رایج است.

ورژن مهم آن در روز 18هر ماه، فعال شده ووقتی که هر دکمه ای بر روی صفحه کلید بصورت فشرده شود، باعث ایجاد یک کلیک می شود.

ویروس Parity Boot: ویروسی است که به طور تصادفی پیام PARITY CHECKویروس نمایش داده وسیـستم علت را قفل می نماید . این پیام مانند پیام واقعی است که به ایجاد خطا در حافظه رایانه نمایش داده می شود.

ویروس های انگلی :

ویروس های انگلی که با نام ویروس های فایل هم شناخته می شوند، را به برنامـه ها یا همان فایـل های قابل اجرا پیوند می زنند.

زمان ی که شما اجرای برنامـه آلوده شده توسط ویروسی را شروع می بکنید ، در ابتدا ویروس اجرا خواهد شد. پس ویرو س ها برای مخفی نگاه داشتن خود، برنامـه مهم را اجرا می نماید . سیسـتم علت دستگاه که ویروس را بخشی از برنامـه اجرا شده بوسیله شما می داند، به آن مجوزهای اجرا را می دهد. این مجوز ها به ویروس مجوز می دهند تا از خود کپی بسازد، خود را در حافظه رایانه قرار داده وبدنه را آزاد نماید .

ویروس های انگلی در تاریخچه ویروس ها از نخستین انواع آنها هستند ، ولی در حال حاضر هم از تهدیدات واقعی به شمار می روند. شبکه اینترنت که گسترش برنامـه ها را آسان تر کرده ، به ویروس ها فرصتی ی جهت گسترش داده است.

معرفی ویروس هایی از این نوع :

ویروس Jerusalem:در جمعه های با تاریخ 13هرماه، تمام پروگرام های اجرا شده در رایانه را پاک می نماید .

ویروس CIHیا همان Chernoby:در روز 26 از ماههای معین ی، اطلاعات چیپ :بایوس را بازنویسی کرده واز بین می برد. با این کار رایانه غیر قابل مصرف می شود. این ویروس همین طور اطلاعات دیسک سخت را بازنویسی می کنند.

ویروس Remote Explorer:ویروس Remote Explorer) ) WNT/RemExpفایل اجرایی ویندوز NTرا آلوده می نماید . این ویروس اولین ویروسی بود که توانست را به عنوان یک سرویس –پروگرام هایی که در ویندوز NTحتی در زمان هایی که فردی Log inنکرده ، اجرا می شوند، در ویندوز NTاجرا نماید .

ویروس های ماکرو (کلان دستور) :

ویروس های ماکرو که از ویژگی ها ی پروگرام نویسی ماکرو سود می برند، دستوراتی هستند که در دستورات درون فایل ها ادغام شده وبه صورت اتوماتیک اجرا می شوند.

بسیاری از پروگرام ها مانند برامه های واژه پرداز یا تهیه و تولید کننده صفحه وسیع از ویژگی برنامـه نویسی ماکرو مصرف می کنند.

ویروس ماکرو، پروگرام ماکرو اس ت که می تواند از خود کپی ساخـته واز فایلی به فایل دیگر گسترش پیدا نماید . در صورتیکه شما فایلی را باز بکنید که حامل ویروسی ازنوع تمام چیز ماکرو است، در اینصورت ویروس را در فایل های آغازین اجرای آن پروگرام کپی می نماید واین وقت است که رایانه آلوده شده است.

زمانی که شما در وهله بعد فایلی را باز می بکنید از همان برنامـه استفاده می نماید ، ویروس، آن فایـل را هم آلوده کرد. در صورتیکه رایانه شما در شبکه باشد، این آلودگی سریع گسترش پیدا می نماید ودلیل آن هم این است که وقتی که شما فایلی آلوده را برای شخص دیگری می فرستید، اوهم با باز کردن فایـل آلوده خواهد شد.

یک ماکروی مخرب همچنین می تواند باعث بپدیدار شدن تغییرات در اسناد یا تنظیمات شما شود.

ویروس های ماکرو می توانند فایـل هایی که در بیشتر ادارات مورد استفاده قرار می گیرند را آلوده کنند وهمچنین برخی از آنها می توانند چندین نوع مفرق از فایل ها مانند فایل های پروگرام های Wordیا Excelرا تحت اثر قرار دهند. همین طور آنها می توانند به تمام فایـل هایی که بوسیله پروگرام میزبان آنها مورد اجرا قرار می گیرد، گسترش پیدا کنند، بالاتر از تمام اینکه آنها می توانند براحتی گسترش پیدا کنند، جهت چه که اسناد بطور دائمی در نامـه های الکترونیک وب وب سایت ها در حال تبادل هستند .

معرفی ویروس هایی از این نوع:

ویروس WM/Wazzu:فایل های تولید و ساخت شده توسط پروگرام Wordرا آلوده می سازد. این ویروس بطور تصادفی در بین هر یک تا سه کلمه، عبارتwazzuرا قرار می دهد.

ویروس OF97/Crown-B:فایل های پروگرام هایPower pointوExcel، Wordرا آلوده می نماید . وقتی که این ویروس، فایلی از پروگرام Wordرا آلوده می سازد، بخش حفاظت ی ماکرو دربقیه پروگرام های پروگرام Officeرا از کار انداخته واز این طریق آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

ویروس های برتر

کدامیک از ویروس ها تا بحال بیشترین موفق یت را داشته اند؟در این پارت گزیده ای از ویروس هایی آورده می شود که توانسته اند :به دور ترین نقاط انتقال پیدا کنند، بیشترین تعداد رایانه را آلوده کنند، ویا اینکه بیشترین طول عمر را داشته باشند.

  • ۹۵/۰۳/۱۳
  • علی امیدی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی